מבוא הדפס שלח לחבר

המושג "אוכל" טומן בחובו הרבה אהבה, נתינה, מסירות, דאגה והקפדה על הרכבו התזונתי, שילוב הצבעים בארוחה ועוד. אנחנו, בני הקיבוץ, גדלנו עם טעם של עוד בידיהן של מיטב הבשלניות חברות הקיבוץ, יוצאות מרכז אירופה, אשר בעבודתן זו ראו קודש, ועמסו על כתפיהן את האחריות לגידול דור חדש של ילדים בריאים וחזקים לתפארת הקיבוץ ומדינת ישראל.

עיצוב: נורית ולביא צרפתי
כמי שגדלו על ברכי אידיאולוגיית הבריאות והמטבח האיכותי, אנחנו מקדישים מקום של כבוד לאוכל במפגשים החברתיים שלנו, ובכל פעם גואה גל הנוסטלגיה לגבהים כשמזכירים מאכלים כמו רפרפת, תפוחים צרפתיים, צ'סקי קניידליקי, שלישקלך ועוד מטעמים נפלאים שטעמם ממשיך להתגלגל על הלשון.

לרגל חג ה-60 של הקיבוץ, בסתיו 2007, יצא ספר מתכונים ובו האוכל הטיפוסי למטבח המפואר של קיבוץ העוגן, דרכו נוכל להעביר לדורות הבאים מקצת הטעמים והריחות של אותם תבשילים נפלאים. כעת מצטרפים מתכוני הספר לפסיפס של תמונת הקיבוץ באתר העוגן שלנו. כך נוכל גם להגיד תודה למבשלות, שטרחו יום יום על הכנת הארוחות שממשיכות לבשם את הזיכרון ולשמן את גלגלי הנוסטלגיה שלנו עד היום; תודה לעובדות הקילופים, שבלעדיהן אי אפשר אפילו להתחיל את יום הבישול: מי ניקה כל יום עשרה עופות בשביל מטבח הדיאטה? מי קלף שמונים ליטר תפוחי אדמה כל בוקר וחתך אותם לרבעים? ומי רחץ ופרס וחתך כל ירק אפשרי, אם לא עובדות הקילופים שנעזרו במוסדניקיות, ב"פקקים" ובנשים בהריון.

מחלקות נוספות במטבח דאגו לצרכיהם הקולינריים של מגזרים שונים באוכלוסייה. ראש וראשון בהם הוא מטבח הילדים. אחריו מטבח הדיאטה, ואי אפשר שלא להזכיר את מטבח השדה בקקון.

כל האנרגיה הזאת הופנתה למטרה אחת מקודשת: שאף אחד לא יישאר רעב חס וחלילה! גם אם איחרת את האוטובוס של 13:30 מנתניה, חיכתה לך ארוחה בסטימר.

 

 

 

הדפס | שלח לחבר


הפרק נכתב ברצון טוב וכוונה כנה. תגובות, תיקונים והשלמות מציבור הקוראים יתקבלו ברצון, בעזרת מערכת התגובות להלן.
הוספת תגובה: שמור את תגובתך עניינית וקשורה לפרק זה. תגובות לא רלוונטיות או פוגעות יימחקו.
הקוד המופיע למטה נועד למנוע דואר-זבל ותגובות אוטומטיות. הכנס קוד זה בשדה המתאים לפני שליחת התגובה.

שם:
תגובה:

קוד: Code

 
הבא >