גבינת תינוקות הדפס שלח לחבר

 

מדובר בקינוח שהוא זכרון מיוחד משחר ילדותנו. הוא היה מסיים את ארוחת הצהריים כל יום בבית התינוקות ובפעוטונים הקטנים, מה שהבטיח שהילדים קיבלו את מנת הקלוריות והקלציום (סידן) הנדרשת לאותו יום.

גבינת תינוקות עשויה מגבינה לבנה, ביצים וסוכר, מבושלת בשיטת האידוי - תבנית נירוסטה גדולה וגבוהה, מעל תבנית נוספת מלאה במים רותחים. מתקבלת פשטידה רכה, שהמבשלות במטבח הילדים חילקו בקפדנות לבתי הילדים של "הקטנים" – פעוטונים וגנים. ל"גדולים" (חברת הילדים) נשלחו מספר זעום של מנות. הן יועדו לילדים שהאוכל לא תפס מקום גבוה בסדר העדיפויות שלהם, כלומר הרזים והחלשים שנזקקו לתוספת מזינה ומרוכזת. כמובן שהם לא אהבו את זה והעגלגלים שבחבורה תמיד שמחו לעזור להם "להתגבר" על הקינוח המתוק והמיוחד.

עופרה רוזמן (שלמון) זוכרת איך היתה רצה מבית גפן לבית התינוקות לקראת השעה ארבע כדי לשחק עם התינוקות, ובעיקר לבדוק אם נשארה גבינת תינוקות מארוחת הצהריים. אם שיחק לה המזל, היא כבר טיפלה בשאריות בצורה מושלמת…גדי גדיש (גולדשטיין) ואברי אלפן נקטו אסטרטגיה אחרת – הם הלכו למטבח הילדים וביקשו מציפי יעקב - פינוק. נו, מי היה עומד בפניהם? 

החומרים:

500 גר' גבינה לבנה 5%

2 כפות פודינג ווניל (לא אינסטנט!)

2 כפות קמח

1/2  שקית אבקת אפייה

1-2 שקיות סוכר וניל

2 ביצים

4-5 כפות סוכר

אופן ההכנה:

לערבב הכל לתערובת אחידה ללא גושים ,לשפוך לסיר\קערה עמוקה ולכסות הרמטי. להניח בתוך  סיר מלא עד שליש גובהו במים, ולכסות במכסה נוסף, כך ששני הסירים יהיו אטומים. לבשל על אש קטנטנה למשך שעה וחצי, לכבות את האש ולהשאיר את הסירים סגורים עד שיצטננו. נודה על האמת שלא הצלחנו להגיע למרקם גבינת התינוקות ההיא ממש, אך הבאנו משהו דומה.

 

 

הדפס | שלח לחבר


הפרק נכתב ברצון טוב וכוונה כנה. תגובות, תיקונים והשלמות מציבור הקוראים יתקבלו ברצון, בעזרת מערכת התגובות להלן.
הוספת תגובה: שמור את תגובתך עניינית וקשורה לפרק זה. תגובות לא רלוונטיות או פוגעות יימחקו.
הקוד המופיע למטה נועד למנוע דואר-זבל ותגובות אוטומטיות. הכנס קוד זה בשדה המתאים לפני שליחת התגובה.

שם:
תגובה:

קוד: Code